Watchdoc

Проєкт Закону про внесення зміни до статті 19 ЗУ "Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів"

Дата/номер реєстрації:4483 від 10.12.2020

Авторський колектив: Кабмін

Профільний напрямок: Правова політика

Стан розгляду:14.12.2020– Надано для ознайомлення

Стислий зміст законопроєкту


Законопроектом передбачається внести зміни до абзацу першого ч.1 ст. 19 Закону України  «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів», розширивши повноваження АРМА на активи, вартість яких менша за 200 розмірів мінімальної заробітної плати, а також ті, що підлягають стягненню за цивільними позовами фізичних та юридичних осіб, та на забезпечення зберігання речових доказів у кримінальних провадженнях. 

Потенційний вплив


Позитиви:

Прийняття законопроекту сприятиме усуненню колізій в законодавчих актах щодо визначення розміру вартості активів, на які накладено арешт у кримінальному провадженні, у тому числі як захід забезпечення позову - лише щодо позову, пред'явленого в інтересах держави, із встановленням заборони розпоряджатися та/або користуватися такими активами, а також у позовному провадженні у справах про визнання необґрунтованими активів та їх стягнення в дохід держави із встановленням заборони користуватися такими активами, управління якими здійснюється АРМА. 

Це забезпечить: чітке врегулювання вартості речових доказів, що можуть бути передані АРМА; збільшення кількісті речових доказів, які можна передати в управління АРМА, що забезпечуватиме їх збереження.

(Довідково: наразі згідно із ч.1 ст. 19 Закону України  «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів» АРМА здійснює управління активами …. сума або вартість яких дорівнює або перевищує 200 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня відповідного року, в той час як абз. 7 ч. 6 ст. 100 КПК України передбачає що за рішенням слідчого судді, суду АРМА, для здійснення заходів з управління ними передаються речові докази вартістю понад 200 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб).

Негативи:


Потребують доопрацювання