Watchdoc

Проєкт Закону про внесення змін до ЗУ "Про Національне антикорупційне бюро України" (щодо вимог до кандидата на посаду Директора НАБУ)

Дата/номер реєстрації: 3513 від 20.05.2020

Авторський колектив: Дубінський О.А. ("Слуга народу"), Ткаченко О.М. ("Слуга народу"), Бужанський М.А. ("Слуга народу"), Поляков А.Е. ("Слуга народу")

Профільний напрямок: Правова політика, профільний комітет - Комітет з питань антикорупційної політики

Стан розгляду:
21.05.2020 направлено на розгляд профільного комітету (не розглядався)
17.06.2020 висновок Комітету з питань бюджету - законопроєкт не матиме прямого впливу на показники бюджету

Короткий опис аналізу змісту законопроєкту


Позитивні аспекти: 

Потенційні ризики:

Законопроєктом пропонується внести зміни до статей 6 та 13 Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України», якими встановити, що однією із вимог до кандидата на посаду Директора НАБУ має бути наявність адміністративного стягнення за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією.

Така позиція є неприйнятною і абсурдною, та не може бути
реалізована жодним чином.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону України «Про державну службу» Директор Національного бюро обіймає посаду державної служби, яка відноситься до категорії «А», а, отже, правовою основою його діяльності є не тільки Закон України «Про Національне антикорупційне бюро України», а й Закон України «Про державну службу». Набрання законної сили рішенням суду щодо притягнення державного службовця до адміністративної відповідальності за корупційне або пов’язане з корупцією правопорушення є однією із підстав для припинення державної служби у зв’язку із втратою права на державну службу.

Наслідки прийняття законопроєкту для політичної, соціально-економічної та інших сфер:


Позитивні: 

Негативні:

Плюндрування суб’єктами законодавчої ініціативи над законодавчо визначеними вимогами до кандидата на посаду Директора НАБУ.
Небезпечні