Watchdoc

Проєкт закону про внесення змін до КУпАП у зв'язку із прийняттям ЗУ "Про державний екологічний контроль

Дата/номер реєстрації: 5414 від 22.04.2021

Авторський колектив: Бондаренко О.В. (Слуга народу) та інші

Профільний напрямок: Правова політика

Стан розгляду: 29.04.2021 – Надано для ознайомлення

Стислий зміст законопроєкту


Законопроєктом передбачається внести зміни до статей 59-1 , 188-5, 242-1 та 255, 259, 264 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Також проектом Закону пропонується доповнити КУпАП новою статтею 172-9-3, якою вводиться адміністративна відповідальність державних інспекторів з охорони навколишнього природного середовища за порушення законодавства у сфері здійснення державного екологічного контролю, зокрема за невнесення або внесення недостовірних відомостей чи відомостей не в повному обсязі щодо заходів державного екологічного контролю до інформаційно-телекомунікаційної системи заходів державного екологічного контролю та безпідставне накладення адміністративно-господарських санкцій у вигляді штрафу. 

Потенційний вплив


Позитиви: –

Законопроектом спрямований на приведення у відповідність положень доопрацьованого проекту Закону про державний екологічний контроль (реєстр. № 3091) та відповідних положень КУпАП, якими визначаються повноваження органу державного екологічного контролю.

Негативи:

У примітці пропонованої законопроектом редакції ст. 172-9-3 КУпАП, якою передбачається встановити адмінвідповідальності за порушення законодавства у сфері здійснення державного екологічного контролю (наприклад, невнесення або внесення недостовірних відомостей чи відомостей не в повному обсязі щодо заходів державного екологічного контролю до інформаційно-телекомунікаційної системи заходів державного екологічного контролю; безпідставне накладення адміністративно-господарських санкцій у виді штрафу), суб’єктом правопорушень є особи, зазначені у підпунктах «а» та «в» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції».

Вказана стаття не стосується корупційних правопорушень, тому застосування кола суб’єктів, визначених у ЗУ «Про запобігання корупції» до правопорушень у сфері екологічного контролю є недоречним. Більше того, виникає питання, яким чином, наприклад Президент України, Голова Верховної Ради України, Голова Служби безпеки України, Генеральний прокурор, Голова Національного банку України тощо можуть бути суб’єктами правопорушень, які стосуються невнесення або внесення недостовірних відомостей чи відомостей не в повному обсязі щодо заходів державного екологічного контролю до інформаційно-телекомунікаційної системи заходів державного екологічного контролю.

Отже, пропонована редакція примітки до ст. 172-9-3 КУпАП в частині визначення кола суб’єктів правопорушень для цієї статті потребує суттєвого доопрацювання.

Висновки:


Законопроєкт потребує доопрацювання (в частині примітки до ст. 172-9-3 КУпАП щодо визначення кола суб’єктів правопорушень для цієї статті потребує суттєвого доопрацювання).

Потребують доопрацювання