Watchdoc

Проєкт Закону про внесення змін до статті 367 Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за службову недбалість, якщо вона спричинила загибель людини

Дата/номер реєстрації:4634 від 25.01.2021

Авторський колектив: Мамка Г.М., Медяник В.А., Захарченко В.В. та 5 інлишх депутатів.

Профільний напрямок: Правова політика

Стан розгляду:27.01.2021 – Надано для ознайомлення

Стислий зміст законопроєкту


Законопроєктом передбачається внесення змін до ст. 367 КК України, доповнивши її новою частиною 3, яка встановлюватиме відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років та зі штрафом від 2000 до 5000 н.м.д.г. або тез такого за службову недбалість, внаслідок якої спричинено загибель людини.

Потенційний вплив


Позитиви:

Відсутні.

Негативи:

Запропонованими змінами передбачається встановлення кримінальної відповідальності за службову недбалість, яка спричинила смерть людини. 

Зважаючи на те, що відповідно до п. 4 примітки до ст. 364 КК України під тяжкими наслідками у ст. 367 КК вважаються такі наслідки, які у 250 і більше разів перевищують н.м.д.г., тобто матеріальні збитки, наразі кваліфікація відповідних протиправних дій, залежно від суб’єкта злочину та того чи це призвело до заподіяння шкоди здоров’ю людини (наприклад, опіки, травми внаслідок пожежі чи вибуху) чи смерті людини (людей) здійснюється за відповідними статтями КК України.

Запровадження запропонованих проектом змін створюватиме певні колізії в напрацьованій раніше практиці стосовно кваліфікації злочинних дій  
осіб, які мають бути піддані кримінальній відповідальності.

Також, залишатиметься поза увагою питання кримінальної відповідальності за службову недбалість, яка спричинила, наприклад, завдання шкоди здоров’ю людині (людям), що у разі запровадження запропонованих змін, і надалі вимагатиме кваліфікації за іншими статтями КК України.

Висновок:


Законопроєкт створюватиме певні колізії в напрацьованій раніше практиці стосовно кваліфікації злочинних дій осіб, які мають бути піддані кримінальній відповідальності.


Небезпечні