Watchdoc

Зміни до ЗУ "Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування" (щодо врегулювання збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з ювелірних виробів)

Дата/номер реєстрації: 4614 від 21.01.2021

Авторський колектив: Стефанчук М.О., Калаур І.Р., Гетманцев Д.О та ін.

Профільний напрямок: Соціальна політика

Стан розгляду: 29.04.2021 – Включено до порядку денного

Стислий зміст законопроєкту


Зміна оподаткування ювелірної галузі. Замість 10% збору з виробників, пропонується збір 1% з роздрібного продажу.

Потенційний вплив


Позитиви: 

Зняття податкового навантаження на виробництво  ювелірних виробів. Стимулювання українських виробників.

Негативи:

Ефект для бюджету не зовсім прогнозований. Закон Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування у цілому суперечить статті 1.1 податкового кодексу 
«1.1. Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов’язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов’язки їх посадових осіб під час адміністрування податків та зборів, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.»

Адміністрування 1% роздрібного збору по всім роздрібним мережам та точкам продажу ювелірних виробів потребує великих витрат.

Висновок:


Підтримується з урахуванням доопрацювання. Рекомендовано скасувати збір з виробників ювелірних виробів і не вводити роздрібний збір  оминаючи Податковий кодекс.


Потребують доопрацювання