Watchdoc

Проєкт Закону про внесення змін до статті 35-1 Закону України "Про запобігання корупції"

Дата/номер реєстрації:5059 від 11.02.2021

Авторський колектив: Осадчук А.П. (Голос) та ще 7 співавторів 

Профільний напрямок: Правова політика

Стан розгляду:16.02.2021 – Надано для ознайомлення.

Стислий зміст законопроєкту


Внесення змін до статті 35-1 Закону України "Про запобігання корупції" з метою уніфікації процедури врегулювання конфлікту інтересів».

Потенційний вплив


Позитиви:


Негативи:

1. В обґрунтуванні прийняття акту, як зазначається в пояснювальній записці вказано, що на практиці, виникають непоодинокі випадки, при яких в спеціальних законах не визначено процедуру по врегулюванню конфлікту інтересів, що призводить до неможливості притягнення осіб до відповідальності за порушення законодавства про корупцію. Разом з тим не вказано, яких саме законів це стосується та які категорії осіб уникають притягнення до відповідальності.

2. У відповідних законах визначаються саме правила врегулювання конфлікту інтересів, але аж ні як не «особливості».

3. Прийняття правової норми про те, що особливості врегулювання конфлікту інтересів можуть додатково визначатись законами, які регулюють статус відповідних осіб та засади організації відповідних органів може тільки збільшити кількість правових колізій, що, в свою чергу, допоможе суб’єктам, які порушили антикорупційне законодавство – уникати відповідальності.  

Висновок:


Запропонований законопроєкт не вирішує проблему притягнення визначених в статті 35-1 осіб до відповідальності за порушення законодавства про корупцію. Натомість доцільно було б визначити категорії осіб, щодо яких не визначено процедури усунення конфлікту інтересів та розробити відповідні законодавчі зміни.