Watchdoc

Проєкт Закону про внесення змін до КУпАП щодо встановлення адмінвідповідальності за порушення строків подання декларації щодо іноземного громадянства

Дата/номер реєстрації:4642 від 25.01.2021

Авторський колектив: Дунда О.А., Аліксійчук О.В., Микиша Д.С.

Профільний напрямок: Правова політика

Стан розгляду:27.01.2021 – Надано для ознайомлення

Стислий зміст законопроєктуЗаконопроєктом передбачено доповнити Кодекс України про адміністративні правопорушення новою статтею 205-1 «Порушення строків подання декларації про набуття (наявності), припинення іноземного громадянства (підданства), або громадянств (підданств), або подання завідомо недостовірних відомостей у декларації», якою передбачено накладення штрафів за вищевказані адміністративні правопорушення.

Потенційний вплив


Позитиви:

Законопроєктом вводиться відповідальність за правопорушення у сфері набуття/припинення громадянства

Негативи:

Законопроєкт комплексно не вирішує проблему “множинних” громадянств, оскільки не запроваджує механізмів їх виявлення. В ньому, зокрема, не визначено ні органів уповноважених притягати до відповідальності, ні органів, уповноважених виявляти та фіксувати такі правопорушення. Як наслідок, так і залишається не вирішеною проблема втрати громадянства України за порушення вимог Закону України “Про громадянство”.

Висновок:


Сфера відносин, в якій пропонуються зміни законопроєктом, потребує більш комплексних реформ, починаючи від удосконалення процедури виявлення та фіксації “множинних” громадянств, так і притягнення до відповідальності з подальшою його втратою, у випадку, наприклад, повторного виявлення правопорушень  протягом року. 


Небезпечні