Watchdoc

Проєкт Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за порушення вимог щодо ідентифікації (верифікації) гравця або відвідувача грального закладу

Дата/номер реєстрації: 3792 від 03.07.2020

Авторський колектив: Бабенко М.В. ("Довіра"), Кулініч О.І. ("Довіра"), Араханія Д.Г. ("Слуга народу"), Іонушас С.К. ("Слуга народу"), Бакумов О.С. ("Слуга народу")

Профільний напрямок: Правова політика

Стан розгляду: Надано подання Комітету про розгляд 16.07.2020

Норми законопроєкти


Стаття 203 3 . Порушення встановлених законом вимог щодо ідентифікації (верифікації) гравця або відвідувача грального закладу

1. Порушення встановлених законом вимог щодо ідентифікації (верифікації) гравця або відвідувача грального закладу - карається штрафом від трьох тисяч до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до двох років. (не вказано, хто саме допускає це порушення, адміністратор, охоронець чи менеджер ігрового залу)

ЗУ «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор»

Стаття 58. Фінансова відповідальність за порушення вимог цього Закону

1. До організаторів азартних ігор, які допустили внесення непередбачених документами виробника змін у конструкцію грального обладнання або змін (модифікацій) до грального обладнання, здійснення яких не погоджено розробником такого грального обладнання, застосовуються стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1 000 (однієї тисячі) мінімальних заробітних плат за кожну одиницю грального обладнання.

2. У разі встановлення факту допуску в приміщення гральних закладів осіб, внесених до Реєстру осіб, яким обмежено доступ до гральних закладів та/або участь в азартних іграх, або осіб, які не досягли 21- річного віку, до організатора азартних ігор застосовується стягнення у вигляді штрафу в розмірі 500 (п’ятсот) мінімальних заробітних плат.

Законопроєкт «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за порушення вимог щодо ідентифікації (верифікації) гравця або відвідувача грального закладу»

1. Порушення встановлених законом вимог щодо ідентифікації (верифікації) гравця або відвідувача грального закладу - карається штрафом від трьох тисяч до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до двох років.


Короткий опис аналізу змісту законопроєкту


Позитивні аспекти: 

Потенційні ризики:

  • Не чітко визначене коло осіб, які будуть притягуватись до кримінальної відповідальності.

  • Законопроєкт вносився перед прийняттям Закону України «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор». Закон вже передбачає відповідальність за порушення законодавства у сфері азартних ігор. А саме: «до організатора азартних ігор застосовується стягнення у вигляді штрафу в розмірі 500 (п’ятсот) мінімальних заробітних плат», тоді як Законопроєкт 3792 передбачає кримінальну відповідальність за це у вигляді штрафу від трьох тисяч до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що вноситиме правову колізію під час притягнення винних в порушенні до відповідальності.

Наслідки прийняття законопроєкту для політичної, соціально-економічної та інших сфер:


Позитивні: 

Негативні:

  • Збільшення корупційних ризиків для працівників органів правопорядку, які документуватимуть випадок порушення встановлених законом вимог щодо ідентифікації (верифікації) гравця або відвідувача грального закладу.

  • Створення правової колізії щодо розміру штрафу, який має накладатись.
Небезпечні