Watchdoc

Про внесення змін до статті 45 ЗУ "Про Національну поліцію"

Дата/номер реєстрації: 4375 від 13.11.2020

Авторський колектив: Кабінет Міністрів України

Профільний напрямок: Правова політика, Профільний комітет - Комітет з питань правоохоронної діяльності  

Стан розгляду: 16.11.2020 направлено на розгляд профільного комітету

Короткий опис аналізу змісту законопроєкту


Позитивні аспекти:

Вдосконалення правових підстав застосування поліцейськими електрошокових пристроїв контактної та контактно-дистанційної дії.

Потенційні ризики:

Статтею 43 ЗУ «Про Національну поліцію» встановлено, що вид та інтенсивність застосування заходів примусу визначаються з урахуванням конкретної ситуації, характеру правопорушення та індивідуальних особливостей особи, яка вчинила правопорушення, а правила, зокрема, застосування спеціальних засобів, що є на озброєнні поліції, визначаються нормативними актами Міністерства внутрішніх справ України (ст. 45 Закону).

Зважаючи на те, що електрошокові пристрої контактної та контактно-дистанційної дії можуть негативно впливати на осіб, які мають вади здоров’я, зокрема, оперативні втручання на серці тощо, а також з метою недопущення, наприклад, одночасного застосування електрошокових пристроїв контактної та контактно-дистанційної дії кількома поліцейськими, зловживань щодо їх застосування і т.д., законопроект також має передбачати відповідні зміни і до частини 4 статті 45 Закону, яка чітко встановлює за яких обставин, у якому обсязі і що саме із наявних у них спеціальних засобів забороняється використовувати поліцейськими.

Наслідки прийняття законопроєкту для політичної, соціально-економічної та інших сфер:


Позитивні:

Чітко встановлені на законодавчому рівні конкретні випадки і обставини застосування поліцейськими спеціальних засобів – електрошокових пристроїв контактної та контактно-дистанційної дії.


Негативні:

Потребує додаткового законодавчого врегулювання випадків і обставин, за яких заборонено використання електрошокових пристроїв контактної та контактно-дистанційної дії.


Небезпечні Потребують доопрацювання