Watchdoc

Проєкт Закону про відновлення дії окремих положень ЗУ "Про запобігання корупції" та КК України

Дата/номер реєстрації: №4304 від 02.11.2020

Авторський колектив: Депутати різних фракцій за ініціативи спікера парламенту Д. Разумкова (Слуги Народу, Голос тощо)

Профільний напрямок: Правова політика

Стан розгляду: Доручено внести із скороченням строку підготовки

Короткий опис аналізу змісту законопроєкту


Позитивні аспекти:

В законопроєкті пропонується поновити всі норми Закону «Про запобігання корупції», які попередньо були визнані неконституційними через рішення Конституційного Суду. З першого погляду, це позитивна реакція законодавців на відповідні процеси. Проте, ухвалення цього проекту н-п-а не захищає від повторної спроби суддів КСУ знищити відповідні функції НАЗК.

Окрім цього, пропонується доручити Кабміну розробити за наступні два місяці законопроєкт із пропозиціями змін для врахування рішення КСУ щодо нівелювання декларування.

Потенційні ризики:

Будь-яке поновлення норм, знищених через Рішення КСУ, не дасть потрібного ефекту. Тому законопроект не спричинить уникнення відповідних незаконних рішень КСУ в майбутньому.

Ще одним потенційним ризиком є те, що народні депутати не розуміють, які дійсні наслідки матиме цей законопроект. Цей проект н-п-а не вирішує проблему. Якщо описати неюридичною мовою, це про «шліфування фасаду», а не про «зміну фундаменту». Тому цей законопроект ніяк не забезпечить повноцінне повернення функцій НАЗК і не убезпечить від свавільних рішень КСУ.

Лише комплексний законопроект, який включає поновлення знищених норм і врегулювання «проблеми» з КСУ, зможе виправити ситуацію.

Окрім цього, запропоновані норми у разі набрання чинності законопроекту №4304 не можна буде застосовувати на практиці, адже все буде скасовуватись судами.

Наслідки прийняття законопроєкту для політичної, соціально-економічної та інших сфер:


Позитивні: –

Негативні: –

Законодавчі альтернативи для врегулювання цього питання


Законопроект 4304-1 (автор – Дубінський)
Потребують доопрацювання