Watchdoc

Про формування та розміщення державного та/або регіонального замовлення на на післядипломну освіту

Дата/номер реєстрації: 5467 від 05.05.2021

Авторський колектив: Кабінет Міністрів України

Профільний напрямок: Галузевий розвиток

Стан розгляду: 07.05.2021 – Надано для ознайомлення

Стислий зміст законопроєкту


Законопроектом запроваджується нова редакція закону, яким рамково регулюється здійснення державного замовлення у сфері освіти. Передбачається розподіл на державне та регіональне замовлення. 

Потенційний вплив


Позитиви: 

  • Запровадження можливості отримувати державне замовлення для навчальних закладів приватної власності.
  • Запровадження регіонального замовлення.
  • Запровадження автоматизованого адресного розміщення місць державного (регіонального) замовлення (через Єдину державну електронну базу з питань освіти (ЄДЕБО)

Негативи:

Законопроєкт не враховує пропозиції Національної ради реформ щодо запровадження грантової системи, що розробляється спільно з Міністерством освіти і науки України відповідно до Меморандуму про співпрацю. 

Урахування пропозицій Ради міністрів АРК, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій при розміщенні державного замовлення на конкурсних засадах негативно впливає на правову визначеність умов проведення такого конкурсу та має бути деталізовано більш детально.

Висновок:


Покращення визначених законопроєктом сфер є однозначно позитивним моментом. Однак сам законопроєкт потребує доопрацювання (відповідно до зазначених негативних моментів) з метою запровадження системи грантового фінансування освіти.

Потребують доопрацювання