Watchdoc

Проєкт Закону про внесення змін до КК (щодо встановлення кримінальної відповідальності за порушення встановленого порядку щеплення громадян від інфекційних хвороб)

Дата/номер реєстрації:4647 від 26.01.2021

Авторський колектив: Порошенко П.О., Герасимов А.В., Боднар М.Л. та 10 інших депутатів.

Профільний напрямок: Правова політика

Стан розгляду:28.01.2021 – Надано для ознайомлення

Стислий зміст законопроєкту


Законопроєктом передбачається доповнити КК України новою статтею 321-3, якою передбачити кримінальну відповідальність за ввезення, поширення та реалізація в Україні вакцини, розробленої або виробленої на території чи за участі держави, визнаної в установленому порядку державою-агресором, умисне порушення заборони використання (у тому числі збут, реалізація) вакцин, тестів, інших імунобіологічних препаратів, придбаних за бюджетні кошти, в комерційних цілях, а також умисне порушення встановленого порядку черговості щеплення для всіх груп громадян та професійних груп ризику.Потенційний вплив


Позитиви:

Запобігання вчинення неправомірних дій під час проведення щеплення громадян.

Негативи:

Відповідно до ст. 27 ЗУ «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» порядок і терміни проведення профілактичних щеплень, у тому числі обов’язкових, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я.

Контроль за відповідністю імунобіологічних препаратів, що застосовуються в медичній практиці, вимогам нормативно-правових актів і міжнародних стандартів та забезпечення ними закладів охорони здоров'я здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері контролю якості та безпеки лікарських засобів, у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я.

Ст. 13 ЗУ «Про  захист населення від інфекційних хвороб» для профілактичних щеплень застосовуються медичні імунобіологічні препарати вітчизняного та зарубіжного виробництва, зареєстровані в Україні в установленому законодавством порядку.

Державний контроль за якістю, ефективністю, безпечністю та правильністю застосування вітчизняних та зарубіжних медичних імунобіологічних препаратів здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері контролю якості та безпеки лікарських засобів, у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я.

Питанню встановленню кримінальної відповідальності за ввезення, поширення та реалізація в Україні вакцини, розробленої або виробленої на території чи за участі держави, визнаної в установленому порядку державою-агресором має передувати встановлення заборони її ввезення та реєстрації в Україні.

Висновок:


Питанню встановленню кримінальної відповідальності за ввезення, поширення та реалізація в Україні вакцини, розробленої або виробленої на території чи за участі держави, визнаної в установленому порядку державою-агресором має передувати встановлення заборони її ввезення та реєстрації в Україні.