Watchdoc

Зміни до КУпАП щодо встановлення відповідальності суб'єктів господарювання за ухилення від реєстрації своїх відокремлених підрозділів

Дата/номер реєстрації: 5760-1 від 28.07.2021

Авторський колектив: Діденко Ю.О., Марусяк О.Р., Павлюк М.В. та інші

Профільний напрямок: Правова політика

Стан розгляду: 27.07.2021 – Надано для ознайомлення

Стислий зміст законопроєкту


Проектом Закону пропонується доповнити статтю 166-11 «Порушення законодавства про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» Кодексу України про адміністративні правопорушення новою нормою щодо відповідальності суб’єктів господарювання за неподання або несвоєчасне подання юридичною особою державному реєстратору передбаченої ЗУ "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" заяви про державну реєстрацію створення відокремленого підрозділу юридичної особи.

Потенційний вплив


Позитиви: 

Законопроєкт направлений на збільшення податкових надходжень до місцевих бюджетів шляхом стимулювання реєстрації відокремлених підрозділів під загрозою штрафів.

Негативи:

Законопроєкт комплексно не вирішує проблему наявності представництв іноземних компаній, котрі використовуються для ухилення від сплати податків. Крім того, наявність такого малого разового штрафу (8500 грн) не стимулюватиме реєструвати відокремлені підрозділи юридичних осіб.

Висновок

Законопроєкт потребує серйозних доопрацювань відповідно до зауважень.
Небезпечні