Watchdoc

Проєкт Закону про внесення змін до ст. 15 ЗУ "Про оренду державного та комунального майна" щодо підтримки громадських організацій осіб з інвалідністю

Дата/номер реєстрації: 5451 від 29.04.2021

Авторський колектив: Королевська Н.Ю., Солод Ю.В, Мороз В.В. Гнатенко В.С. Кальцев В.Ф.

Профільний напрямок: Економічна політика

Стан розгляду: 05.05.2021 – Надано для ознайомлення

Стислий зміст законопроєкту


Проєктом пропонується:

Надати право громадським організаціям осіб з інвалідністю отримувати в оренду державне та комунальне майно без проведення аукціону.

Таке право пропонується поширити на майно, яке використовується виключно для розміщення таких організацій.

В абзац другий частини третьої статті 15 зазначеного закону, який передбачає заборону певним суб'єктам використовувати у комерційних цілях отримане в оренду державне та/або комунальне майно без проведення аукціону, включити громадські організації осіб з інвалідністю.

Потенційний вплив


Позитиви: –

Негативи:

Ідея допомоги соціально вразливим групам населення та організаціям, які сприяють захисту прав та інтересів є позитивною, однак у контексті даного законопроєкту наявні деякі ризики.

Слід зазначити, що наразі Законом України «Про оренду державного та комунального майна» передбачено можливість одержання державного чи комунального майна в оренду без проведення аукціону для розміщення реабілітаційних установ для осіб з інвалідністю.

Таку ж можливість передбачено для розміщення реабілітаційних установ для ветеранів. Відтак надання можливості ГО осіб з інвалідністю отримувати майно в оренду без аукціону для розміщення ГО є дискримінаційним стосовно інших ГО, які займаються захистом соціально вразливих груп населення.

Даний законопроєкт також має ризик зловживання наданим правом. Хоч проєкт і передбачає заборону використання такого майна у комерційних цілях, недобросовісні ГО можуть здавати відповідні приміщення у суборенду, а відповідно отримувати прибуток. 

Висновки:


Законопроєкт є негативним.
Небезпечні