Watchdoc

Проєкт Закону про внесення змін до КПК України (щодо уточнення порядку оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів досудового розслідування чи прокурора)

Дата/номер реєстрації: 4681 від 29.01.2021

Авторський колектив: Мамка Г.М.

Профільний напрямок: Правова політика

Стан розгляду: 16.02.2021– Включено до порядку денного.

Стислий зміст законопроєкту


Внесення змін до статей 303 та 306 КПК з метою уточнення порядку оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів досудового розслідування чи прокурора під час досудового розслідування.

Потенційний вплив


Позитиви: – 

Негативи:

Пропонується внести зміни до КПК, якими надати можливість оскаржувати стороною захисту під час досудового розслідування рішення, дії чи бездіяльність слідчого, дізнавача або прокурора які прийнято або вчинено у спосіб, який не передбачений цим Кодексом.

Це може призвести до надмірного затягування досудового розслідування.

Пропонується залишати скаргу на рішення, дії чи бездіяльність слідчого, дізнавача чи прокурора, якщо ними були виконані вимоги статтей КПК. При цьому не уточнюється яких саме статей та чи необхідно виконання саме всіх вимог чи тільки тих, які зазначені в скарзі.

Пропонується надати можливість оскаржувати рішення Генерального прокурора чи керівника САП про скасування постанови про закриття кримінального провадження з підстав, передбачених у статті 284 цього Кодексу. Це також може призвезти до надмірного затягування досудового розслідування.

Висновок:


Повернути суб’єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання. 


Небезпечні