Авторський колектив: Гривко Сергій Дмитрович
Профільний напрямок: Правова політика
Стан розгляду: 25.06.2021 – Надано для ознайомлення
Стислий зміст законопроєкту
Законопроєктом пропонується доповнити статтю 345 Цивільного кодексу України новою частиною 3 такого змісту:
«3. За рішенням покупця (особи, яка здійснила придбання єдиного майнового комплексу державного (комунального) підприємства у процесі приватизації) відповідне державне (комунальне) підприємство може бути реорганізоване шляхом перетворення у приватне підприємство (якщо покупець є фізичною особою) або дочірнє підприємство (якщо покупець є юридичною особою). В разі прийняття покупцем такого рішення він набуває статусу засновника (учасника) зазначеного приватного (дочірнього) підприємства.
Рішення покупця (особи, яка здійснила придбання єдиного майнового комплексу державного (комунального) підприємства у процесі приватизації) про перетворення разом з нотаріально засвідченою копією договору купівлі - продажу об’єкта приватизації – єдиного майнового комплексу державного (комунального) підприємства є підставою для проведення державної реєстрації змін до відомостей про відповідну юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Переоформлення належних відповідному державному (комунальному) підприємству до перетворення ліцензій, дозвільних та інших документів, які дають право на провадження певних видів діяльності, здійснюється у встановленому законом порядку.».
Потенційний вплив
Позитиви:
На даний час законодавство, яке регулює порядок набуття права власності на придбані у процесі приватизації єдині майнові комплекси державних (комунальних) підприємств, має декілька суттєвих недоліків, які перешкоджають ефективному інвестуванню в цю категорію об’єктів, фактично обмежують можливості ведення покупцями ефективної підприємницької діяльності на базі цих «підприємств», тим самим суттєво зменшуючи їх інвестиційну привабливість та відлякуючи потенційних інвесторів. Одним з таких недоліків є відсутність у інвестора можливості оформити в процесі приватизації державного (комунального) підприємства придбання саме працюючого суб’єкта господарювання (його «статутного капіталу», «корпоративних прав» на нього і т.д.), а не «переліку майна, яке знаходиться на балансі такого підприємства», як це відбувається зараз.
Негативи: –
Висновок:
Позитивний законопроєкт, який сприятиме приватизації шляхом збільшення її привабливості для інвесторів.