Watchdoc

Зміни до КУпАП щодо захисту честі і гідності громадян та працівників правоохоронних органів

Дата/номер реєстрації: 5050-1 від 24.02.2021

Авторський колектив: Медяник В.А., Припутень Д.С., Павлюк М.В., Арешонков В.Ю, Мамка Г.М.

Профільний напрямок: Правова політика

Стан розгляду: 16.07.2021 – Надано подання Комітету про розгляд

Стислий зміст законопроєкту


Законопроєктом вносяться зміни до санкції статті 173 КУпАП (Дрібне хуліганство) та підвищується розмір адміністративного стягнення у вигляді штрафу (твід 170,00 грн. до 510,00 грн.), крім того запроваджується додаткова правова кваліфікація повторності таких дій (додається нова частина).

Так само, змін зазнають окремі положення ст. 185 КУпАП (Злісна непокора законному розпорядженню або вимозі поліцейського, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, військовослужбовця) та ст. 185-10 (Злісна непокора законному розпорядженню чи вимозі військовослужбовця або працівника Державної прикордонної служби України або члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону) щодо встановлення відповідальності за образу поліцейського, під час виконання службових обов'язків, а так само військовослужбовця та члена громадського формування з охорони громадського порядку та державного кордону, під час їх залучення до охорони громадського порядку.

Законопроектом передбачено внесення змін до ст.ст. 262 та 263 КУпАП в частині уточнення підстав для застосування процедури адміністративного затримання поліцейськими, посадовими особами Військової служби правопорядку у Збройних силах України та Державної прикордонної служби України.


Потенційний вплив


Позитиви: –

Негативи:

Законопроект внаслідок нечітко визначених положень про “образу” поліцейського, несе в собі загрози притягнення громадян до відповідальності під час реалізації своїх конституційних прав і свобод, зокрема права на мітинги.

Висновок:

Законопроєкт потребує серйозних доопрацювань відповідно до зауважень.
Небезпечні