Watchdoc

Зміни до КУпАП щодо запровадження відповідальності за виведення конденсату від розміщених на фасадах будинків кондиціонерів у не пристосовані місця

Дата/номер реєстрації:4619 від 21.01.2021

Авторський колектив: Гривко С.Д..

Профільний напрямок: Правова політика

Стан розгляду:25.01.2021 – Надано для ознайомлення

Стислий зміст законопроєкту


Законопроєктом передбачається внесення змін до КУпАП доповнивши Кодекс статтею 96-3, якою встановити відповідальність за «виведення конденсату від розміщених на фасадах будинків кондиціонерів у місця, які не є спеціально пристосованими для цього місцями. Також пропонується додати Національну поліцію до переліку органів, які можуть притягати до відповідальності по статті 96-3.

Потенційний вплив


Позитиви:

Відсутні.

Негативи:

1. Капаюча вода дійсно може становити дискомфорт для людей, що проходять повз, але автори законопроекту так і не пояснили в чому полягає суспільна небезпека цього явища, обмежуючись лише згадкою про те, що «в конденсаті не виключається наявність забруднюючих речовин», але не уточнюється які це речовини, яку небезпеку вони несуть потраплячи на перехожих. Також не пояснюється чому це питання і надалі не може вирішуватись в рамках цивільного судочинства.

2. Залучення поліції до процедури розгляду справ по 96-3 є невиправданим та неефективним.

3. КУпАП містить ст.96, якою вже передбачена відповідальність за  порушення вимог законодавства, будівельних норм, стандартів і правил та затверджених проектних рішень під час нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту об’єктів чи споруд. Також в державних будівельних нормах вказано, як має виводитись конденсат від розміщених на фасадах будинків кондиціонерів. Тобто під час  нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту об’єктів чи споруд  органи державного архітектурно-будівельного контролю вже можуть розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення, якщо ДБН були порушені.

4. Також відсутній законопроект, який би вносив зміни до ДБН і чітко визначав, що таке спеціально пристосовані місця для зливу конденсату, як вони мають бути обладнані та які існують до них вимоги.

Висновок:


Законопроєкт ускладнить роботу поліції не притаманними їм функціями. Може сприяти збільшенню корупційних ризиків.
Небезпечні