Watchdoc

Проєкт Закону про внесення змін до ЗУ "Про запобігання корупції" щодо окремих питань діяльності НАЗК

Дата/номер реєстрації: №4293-1 від 13.11.2020

Авторський колектив: Радіна Анастасія Олегівна (Слуга народу), Юрчишин Ярослав Романович (Голос), Жмеренецький Олексій Сергійович (Слуга народу)

Профільний напрямок: Правова політика

Стан розгляду: Надано до ознайомлення (17.11.2020)

Короткий опис аналізу змісту законопроєкту


Позитивні аспекти:

Один із законопроектів, що дозволяє забезпечити повернення контрольних функцій НАЗК та відновити повноцінне функціонування Реєстру е-декларацій. Варто зауважити на тому, що цей законопроєкт передбачає також подальшу альтернативну можливість для контролю і перевірки декларацій стосовно суддів, суддів Конституційного Суду України. Це має врегулювати правову суперечку – чи може орган виконавчої влади «контролювати» органи правосуддя? На думку експертів, що готуються ці картки законопроектів, перевірка і контроль за е-декларування і відповідні функції НАЗК жодним чином не впливає на функціонування системи органів правосуддя, а тим більше – не порушує баланс між виконавчою і судовою владами.

Потенційні ризики:

Не виявлено.

Наслідки прийняття законопроєкту для політичної, соціально-економічної та інших сфер:


Позитивні:

Поверне функціонал НАЗК. Відновить повноцінне функціонування Реєстру е-декларацій. Створить позитивний імідж для політичних еліт в контексті дотримання міжнародно-правових зобов’язань України у сфері запобігання корупції.

Негативні: –

Законодавчі альтернативи


Альтернативи присутні у вигляді інших законопроектів, які виводять вітчизняний політикум з конституційної кризи.


Корисні