Watchdoc

Зміни до КК щодо встановлення кримінальної відповідальності за загрозу національним інтересам та національній безпеці України в інформаційній сфері

Дата/номер реєстрації: 5176 від 01.03.2021

Авторський колектив: Дунда О.А. (Слуга Народу) 

Профільний напрямок: Правова політика

Стан розгляду: 03.03.2021 – Надано для ознайомлення

Стислий зміст законопроєкту


Законопроектом пропонується встановити кримінальну відповідальність за публічне невизнання фактів збройної агресії Російської Федерації до України, окупації Російською Федерацією частини території України і спроби Російською Федерацією легалізувати (визнати законною) анексію тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим.


Потенційний вплив


Позитиви: –

Прийняття законопроекту, на думку автора, забезпечить введення відповідальності за публічне невизнання факту збройної агресії Російської Федерації і тимчасової окупації частини території України

Негативи:

КК України доповнюється статтею 436-2 при цьому відсутні зміни до КПК України в частині підслідності, тобто не визначено орган правопорядку, який уповноважений здійснювати досудове розслідування цього злочину.

Суперечливою є використана термінологія «публічне невизнання». Тобто незрозуміло, яку саме дію має зробити людина, або від якої дії має утриматись, щоб це було кваліфіковано, як «невизнання».  

Також виникає питання, кого саме буде притягнуто до відповідальності у разі поширення «публічного невизнання» у ЗМІ?

Висновок:


Законопроєкт не забезпечуватиме досягнення поставленої мети, а запропонована норма закону не буде працювати. Проект не включає ряд важливих моментів.

Натомість, більш комплексним та збалансованим є законопроект 5166, який в т.ч. включає та поглинає ідею цього проекту закону. 

Небезпечні