Watchdoc

Проєкт Закону про внесення змін до КК України та КПК України з метою забезпечення невідворотності покарання за корупційні кримінальні правопорушення

Дата/номер реєстрації: 5137 від 23.02.2021

Авторський колектив: Вельможний С.А.

Профільний напрямок: Правова політика

Стан розгляду: 16.03.2021 – Включено до порядку денного

Стислий зміст законопроєкту


Проєктом Закону пропонується внести зміни до Кримінального кодексу України, а саме, зміни до частини другої статті 75 Кодексу.

Зміни передбачають:


1) неможливість звільнення від відбування покарання за корупційне кримінальне правопорушення;
2) обов’язковість оцінки судом при затвердженні угоди та вирішенні питання про звільнення особи від відбування покарання таких обставин, як: тяжкість кримінального правопорушення, дані про особу винного, інші обставини справи, що мають значення, можливість виправлення засудженого без відбування покарання.

Також пропонується внесення змін до КПК України, а саме:

- статті 471 «Зміст угоди про примирення»;
- статті 472 «Зміст угоди про визнання винуватості».

Вказані зміни передбачають, що угода в кримінальному провадженні за підозрою чи обвинуваченням у вчиненні кримінального правопорушення, яке належить до корупційних кримінальних правопорушень згідно примітки до ст. 45 Кримінального кодексу України, не може передбачати звільнення від відбування покарання з випробуванням.  


Потенційний вплив


Позитиви:

Корупціонери не будуть звільнятись від відбування покарання з випробуванням за корупційні правопорушення шляхом укладання угод про примирення та визнання винуватості (одна позиція). 

Негативи:

Корупціонери нижчої ланки, не звільняючись від відбування покарання з випробуванням за корупційні правопорушення шляхом укладання угод, не будуть «здавати» вищих посадовців, які організували (взяли участь) у реалізації корупційної схеми (друга позиція).

Частина 2 статті 75 ККУ потребує більш точного визначення. 

Висновок:


Не рекомендовано до прийняття. 

Зробити більш чітким визначення частини 2 статті 75 ККУ, в частині заборони суду звільняти від відбування покарання з випробуванням у випадку затвердження угоди про примирення чи визнання вини. 

Небезпечні