Watchdoc

Проєкт Закону про ринок деревини

Дата/номер реєстрації: 4197 від 07.10.2020

Авторський колектив: Матусевич О.Б.

Профільний напрямок: Галузевий розвиток

Стан розгляду: 12.10.2020 – Надано для ознайомлення

Стислий зміст законопроєкту


Галузевий законопроєкт, метою прийняття якого, згідно пояснювальної записки, є врегулювання питань, пов’язаних з функціонуванням ринку деревини, розвиток ринкових відносин у лісопромисловому комплексі для забезпечення деревиною потреб споживачів на принципах вільної і добросовісної конкуренції та ефективного використання потенціалу лісових ресурсів України, подолання корупційних схем на ринку.

Однак, за своїм змістом законопроєкт містить ряд спірних норм, які не сприятимуть запровадженню прозорого ринку торгівлі деревиною.


Потенційний вплив


Позитиви:

Відсутні.

Негативи:

  • Містить системні корупційні ризики;
  • На рівні закону закріплюються наявні корупційні схеми у лісовому господарстві;
  • Створює "сірий" ринок деревини.

Висновок: 


Рекомендовано відхилити, адже законопроект 4197 містить ряд системних корупційних ризиків, які сприятимуть закріпленню корупційних схем на рівні закону та призведуть до створення «сірого» ринку деревини, у якому основним критерієм вибору покупця буде надання відкатів лісовим господарствам. 

Офіс простих рішень та результатів рекомендує підтримати альтернативний законопроект № 4197-1, який не містить зазначених корупційних ризиків та передбачає сучасний, прозорий та конкурентний підхід до створення ринку деревини.
Небезпечні