Watchdoc

Зміни до деяких законів України щодо реалізації (продажу) лісоматеріалів необроблених

Дата/номер реєстрації: 6005 від 07.09.2021

Авторський колектив: Кузьміних С.В. (Слуга народу) та інші

Профільний напрямок: Економічна політика

Стан розгляду: 08.09.2021 – Надано для ознайомлення

Стислий зміст законопроєкту


Законопроєктом  передбачається внести зміни до ЗУ «Про особливості державного регулювання діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів» щодо:
  1. Визначення поняття “електронний аукціон”.
  2. Реалізації лісоматеріалів необроблених, які використовуються для внутрішнього споживання здійснюється відповідно до цього Закону.
  3. Списку щодо якого продаж лісоматеріалів через електронні аукціони не застосовуються.

Доповнити ЗУ «Про товарні біржі», що дія цього закону не поширюється на відносини, пов’язані з реалізацією (продажем) лісоматеріалів необроблених відповідно до ЗУ «Про особливості державного регулювання діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів».

Внести зміни в ЗУ «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки» в частині доповнення не поширення цього закону на відповідні суб’єкти.


Потенційний вплив


Позитиви: відсутні

Негативи:

Даний законопроєкт містить список, на який не поширюється здійснення продажу лісоматеріалів необроблених, на електронних аукціонах, відповідно до ЗУ «Про публічні закупівлі».  Наприклад “для задоволення потреб бюджетних установ та населення на опалення” та інші. Відповідно, відсутня інформація щодо того, яким  чином будуть здійснюватися закупівлі, відмінним від електронного аукціону способом. Невідповідність до ЗУ «Про публічні закупівлі» в свою чергу містить високі корупційні ризики.


Висновок:

Законопроєкт не рекомендовано до прийняття.
Небезпечні