Watchdoc

Проєкт Закону про внесення змін до КУпАП щодо встановлення відповідальності за невиконання законних вимог депутата місцевої рад

Дата/номер реєстрації: 3381 від 23.04.2020

Авторський колектив: Макаров О. А. (IX скликання), Бобровська С. А. (IX скликання), Вакарчук С. І. (IX скликання) та ще 15 співаторів
Профільний напрямок: Правова політика, профільний комітет - Комітет з питань правоохоронної діяльності

Стан розгляду:   Надано подання Комітету про розгляд

Короткий опис аналізу змісту законопроєкту


Позитивні аспекти:

Визначення відповідальності за невиконання законних вимог депутата місцевої ради (відповіді на депутатське звернення депутата місцевої ради, надання неправдивої або неповної інформації на таке звернення), допоможе більш повноцінно депутатам реалізовувати свої функції. Також визначена підсудність відповідних адміністративних правопорушень, а також – суб’єкта, що має складати відповідні адміністративні протоколи.

Потенційні ризики:

Потенційних ризиків не знайдено, проте існують зважені сумніви в імплементації подібного механізму. Іншими словами, депутати матимуть змогу більш повно реалізовувати свої функції через звернення, проте це не дасть потрібного масштабованого результату.

Наслідки прийняття законопроєкту для політичної, соціально-економічної та інших сфер:


Позитивні:

Збільшення ролі депутата місцевої ради в житті громади через підвищення його функціоналу.

Негативні:

Цілком можливо, що і встановлення іншого виду відповідальності (адміністративної) не надасть депутатами місцевих рад змоги повноцінно реалізувати свої функції. Це знову стане «мертвим» механізмом.
Корисні Потребують доопрацювання