Watchdoc

Зміни до статті 268 КУпАП щодо вимоги про обов’язкову участь особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, під час розгляду справи

Дата/номер реєстрації: 5613 від 03.06.2021

Авторський колектив: Фріс І.П. (Слуга народу) та інші співавтори 

Профільний напрямок: Правова політика

Стан розгляду: 07.06.2021 – Надано для ознайомлення

Стислий зміст законопроєкту


Законопроєктом  передбачається внести зміни до ч.2 ст. 268 КУпАП передбачивши, що у випадку, якщо привід двічі не буде здійснений працівниками органів внутрішніх справ (Національної поліції) з поважних, незалежних від них причин, то справи, передбачені цією частиною, крім справ про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, можуть бути розглянуті суддею за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Потенційний вплив


Позитиви: 

Як слідує з пояснювальної записки, прийняття даного законопроєкту дозволить забезпечити виконання завдань КУпАП, пришвидшити розгляд справ про адміністративні правопорушення з метою недопущення порушення розумних строків, а також не дасть можливості винним особам уникнути відповідальності за вчинене.

Негативи:

Законопроєктом пропонується встановити, що якщо привід двічі не буде здійснений працівниками органів внутрішніх справ (Національної поліції) з поважних, незалежних від них причин, то справи, передбачені ч. 2 ст. 268 КУпАП (крім справ про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією), можуть бути розглянуті суддею за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. 
Однак, відсутність визначення переліку таких «поважних, незалежних від» працівників органів внутрішніх справ «причин», підстав, за яких буде прийнято рішення про поважність таких причин тощо, порушує принцип правової визначеності та може призвести до порушення прав людини щодо якої розглядатиметься адміністративна справа   (зокрема, щодо забезпечення захисту особи, можливості надання доказів своєї невинуватості тощо).

Висновок:


Законопроєкт порушує принцип правової визначеності та може призвести до порушення прав людини щодо якої розглядатиметься адміністративна справа
Потребують доопрацювання Небезпечні