Watchdoc

Проєкт закону про ліквідацію ОАСК та утворення Київського міського окружного адміністративного суду

Дата/номер реєстрації:5369 від 13.04.2021

Авторський колектив:Президент України

Профільний напрямок: Правова політика

Стан розгляду:15.04.2021Надано для ознайомлення

Стислий зміст законопроєкту


Запропонованими змінами передбачається:

  • ліквідувати Окружний адміністративний суд міста Києва;
  • утворити Київський міський окружний адміністративний суд із місцезнаходженням у місті Києві та визначити, що територіальна юрисдикція Київського міського окружного адміністративного суду поширюється на  місто Київ;
  • установити, що з дня набрання чинності Законом Окружний адміністративний суд міста Києва припиняє здійснення правосуддя, а розгляд і вирішення адміністративних справ, підсудних цьому суду, до початку роботи Київського міського окружного адміністративного суду здійснюватиметься Київським окружним адміністративним судом;
  • задля належної реалізації цього законопроекту також вноситься проект Закону України "Про внесення зміни до розділу XII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про судоустрій і статус суддів".

Потенційний вплив


Позитиви:

Внаслідок прийняття цього законопроекту, відбудеться ліквідація ОАСК, утворення Київського міського адміністративного суду (КМАС) з розміщенням його в столиці. Новостворена судова інституція поширюватиме свою юрисдикцію на місто Київ. При цьому зауважимо, що з моменту набрання законної сили цих змін, проте до утворення КМАС, компетенції по розгляду підсудних справ ОАСК перейдуть до Київського окружного адміністративного суду. Даний законопроект варто оцінювати як з точки зору наявності політичної волі бодай щось змінювати, ліквідувавши найбільш одіозну судову інституцію, так і в широкий контекстах. Адже згідно стратегічного бачення, ліквідація ОАСК є лише перший кроком до встановлення правосуддя в державі.

Негативи: –

Висновок:


Законопроєкт рекомендовано до прийняття. Законопроект має бути ухвалено без доопрацювань – в першому читанні і в цілому.

Корисні