Watchdoc

Зміни до деяких законодавчих актів України щодо перебігу строків звернення за отриманням адміністративних та інших послуг під час дії карантину

Дата/номер реєстрації: 5454 від 29.04.2021

Авторський колектив: Шуляк О.О. та 37 інших депутатів

Профільний напрямок: Правова політика

Стан розгляду: 05.05.2021 – Надано для ознайомлення

Стислий зміст законопроєкту


Законопроєктом пропонується:

  • виключити положення, яким передбачено зупинення перебігу строків надання адміністративних та інших послуг, визначених законом, на період встановлення карантину;
  • врегулювати питання зупинення перебігу строків звернення за отриманням адміністративних послуг.

Потенційний вплив


Позитиви:

У березні 2020 року в зв’язку з введенням карантину для запобігання виникненню і поширенню COVID-19, підпунктом 3 пункту 2 розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» від17.03.2019 №530, було встановлено, що з дня оголошення карантину зупиняється перебіг строків звернення за отриманням адміністративних та інших послуг та строків надання цих послуг, визначених законом. Від дня припинення карантину перебіг цих строків продовжується з урахуванням часу, що минув до його зупинення.

Оскільки на той час, карантин вводився лише на 3 тижні з 12.03–03.04 2020 р., зупинення термінів надання адміністративних послуг суттєво не впливало на реалізацію своїх прав громадянами України.

На сьогодні карантин діє вже понад рік і два місяці та продовжує діяти щонайменше до 30 червня 2021 р., водночас як громадяни позбавлені можливості вимагати своєчасного надання адміністративних послуг.

Оскільки суб’єктам надання адміністративних послуг , надано «право» самостійно встановлювати строк розгляду документів для отримання відповідної адміністративної послуги, непоодинокі випадки, коли державні органи безпідставно збільшують терміни розгляду документів, що надаються їм для отримання адміністративних послуг.

Негативи: –


Висновки:


Позитивний законопроєкт. Зміни, запропоновані законопроєктом матимуть позитивний вплив на взаємодію суб’єктів надання адміністративних послуг та суб’єктів звернення, зокрема:

- виключення можливостей для зловживання посадовими особами відповідного органу під час надання адміністративних послуг;
- зменшення корупції;
- забезпечення прозорості надання адміністративних послуг;
- спрощення умов ведення господарської діяльності для бізнесу;
- покращення державного регулювання господарських відносин.

Корисні