Watchdoc

Зміни до деяких законодавчих актів щодо розвитку системи пробації, збільшення альтернатив позбавленню волі та створення умов для зниження рецидивної злочинност

Дата/номер реєстрації: 5359 від 12.04.2021

Авторський колектив: Кабінет Міністрів України

Профільний напрямок: Правова політика

Стан розгляду: 14.04.2021 – Надано для ознайомлення

Стислий зміст законопроєкту


Законопроект спрямований на розвиток системи пробації, збільшення альтернатив позбавленню волі та створення умов для зниження рецидивної злочинності

Потенційний вплив


Позитиви: 

1. Передбачається можливість залучати фізичних та юридичних осіб, незалежно від форми власності, у тому числі за цивільно-правовими договорами, для проведення програм диференційованого корекційно-виховного впливу на засуджених.
2. Заміна «обмеження волі» пробаційним наглядом.

Негативи:

1. Зміни до ст.5 КВК щодо принципів кримінально-виконавчого законодавства, виконання і відбування покарань, передбачають, що організація процесу виконання відбування покарання у виді позбавлення волі здійснюється в умовах динамічної безпеки.
При цьому не дається визначення, що таке «динамічна безпека», як саме має бути побудована робота з засудженими.
2. Зміни до ст. 23 КВК щодо контролю за діяльністю органів і установ виконання покарань передбачають періодично проводити оцінку.
Разом з тим, не зрозуміло, на що саме впливає оцінка та які наслідки вона має. Невизначеність цього питання може спричинити виникненню корупційних ризиків та неефективності в її провадженні.
3. Неврегульоване питання запровадження приватних слідчих ізоляторів.

Висновок:


Законопроєкт є позитивним та рекомендованим до прийняття. Законопроєкт потребує доопрацювання, відповідно до зазначених негативних моментів. 

Корисні