Watchdoc

Зміни до Земельного кодексу України щодо уточнення критеріїв набуття у власність земельних ділянок сільськогосподарського призначення

Дата/номер реєстрації: 5771-1 від 19.07.2021

Авторський колектив: Устенко О.О., Качура О.А.

Профільний напрямок: Галузевий розвиток

Стан розгляду: 20.07.2021 – надано для ознайомлення

Стислий зміст законопроєкту


Законопроєктом пропонується дозволити купівлю до 500 га землі сільгосппризначення (зменшити з 10.000 га.) лише громадянам України та створеним в Україні юридичним особам, а також зобов’язати покупця після завершення угоди обробляти щонайменше 80% купленої ділянки на термін щонайменше п’яти років. 

Крім того, законопроєкт пропонує запровадити заборону на будь-які зміни у складі учасників (акціонерів, членів) юридичної особи, яка купила землю, на термін щонайменше трьох років. На думку авторів законопроекту, ці заходи нівелюють схему скупівлі землі великими холдингами через підставних осіб.

Крім того, пропонується тимчасово встановити розмір показника нормативної оцінки землі, нижче якого не може бути оцінена вартість сільгоспземель під час укладання угод із нею, на рівні не нижче ніж $1200/га. Тимчасовий захід пропонується запровадити на термін у шість місяців із дати набуття чинності нової методики нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення, яку Кабінет Міністрів повинен буде розробити та затвердити в разі ухвалення Верховною Радою цього законопроєкту.


Потенційний вплив


Позитиви: –

Негативи: 

Прийняття законопроекту перешкоджатиме впровадженню ринку землі.  

Небезпечні