Watchdoc

Проєкт Закону про внесення змін до статей 85 та 106 Конституції України (щодо порядку призначення на посади та звільнення Директорів НАБУ і ДБР)

Дата/номер реєстрації:5133 від 22.02.2021

Авторський колектив: Депутати фракції "Слуга народу"

Профільний напрямок: Правова політика

Стан розгляду: 23.02.2021 – Надано для ознайомлення

Стислий зміст законопроєкту


Проєктом Закону пропонується внести зміни Конституції України, а саме до статей 85 та 106, якими визначаються повноваження парламенту щодо надання згоди на призначення на посади та звільнення з посад Президентом України Директора НАБУ та Директора ДБР та повноваження Президента України стосовно призначення на посади та звільнення з посад за згодою Верховної Ради України Директора НАБУ та Директора ДБР.

Потенційний вплив


Позитиви:


Намагання привести у відповідність Конституцію України з ЗУ “Про ДБР” та ЗУ “Про НАБУ” в частині конституційних повноважень Президента України, котрі є вичерпними, і наразі не передбачають можливості призначати і звільняти очільників згаданих органів.

Негативи:

Недостатньо врахована правова позиція Конституційного Суду України у висновку від 16 грудня 2019 року № 7-в/2019 стосовно балансу конституційних повноважень між Президентом України та Кабінетом Міністрів України. Без внесення змін до інших статей Конституції України, є ризик повторення ситуації з висновком КСУ від 16 грудня 2019 року.

Висновок:


Врахувати позицію КСУ від 16 грудня 2019 року та змінити дизайн призначень і звільнень очільників органів правопорядку, зокрема, наприклад, використавши для цього Раду нацбезпеки та оборони з внесенням відповідних змін до профільного закону “Про РНБО”.

Потребують доопрацювання