Watchdoc

Про внесення змін до розділу II "Прикінцеві і перехідні положення" ЗУ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури"

Дата/номер реєстрації: 5157 від 25.02.2021 

Авторський колектив: Неклюдов В.М., Павлюк М.В., Дануца О.А., Мазурашу Г.Г., Бакумов О.С., Медяник В.А., Остапенко А.Д.

Профільний напрямок: Правова політика

Стан розгляду: 19.03.2021 – Надано подання Комітету про розгляд

Стислий зміст законопроєкту


Проєктом Закону пропонується внести зміни до розділу ІІ «Прикінцеві і перехідні положення» Закону № 113-IX, якими:

1) передбачається доповнення нормами щодо обов’язковості проходження атестації осіб, поновлених за рішенням судів; 

2) передбачити законодавчі механізми можливості завершення розпочатих до 01.09.2021 процедур добору та дисциплінарного провадження. З цією метою пропонується передбачити можливість застосування тимчасових процедур та порядків, передбачених п. 22 Прикінцевих і перехідних положень Закону № 113-ІХ, після спливу строку дії цього пункту (21.09.2021), до правовідносин, які розпочаті до цієї дати; 

3) передбачити постійність дії кадрових комісій Офісу Генерального прокурора, обласних прокуратур, які забезпечують проведення атестації прокурорів. З цією метою пропонується перенести з п. 22 Прикінцевих і перехідних положень Закону № 113-IX, який має тимчасовий характер, положення про атестаційні кадрові комісії до п. 11, якій діє на постійній основі, закріпивши при цьому норми, що утворення, визначення складу, періоду та порядку роботи таких комісій здійснюється Генеральним прокурором; 

4) відновити дію положень Закону України «Про прокуратуру» в частині формування складу відповідного органу, що здійснює дисциплінарне провадження, та надати право Генеральному прокурору приймати рішення про скликання всеукраїнської конференції прокурорів, а у випадку її скликання надати Генеральному прокурору або його першому заступнику чи заступнику право відкриття всеукраїнської конференції прокурорів. 

Потенційний вплив


Позитиви: –

Негативи:

Неправильна законодавча техніка, по внесенню змін до прикінцевих положень Закону України, яким вносяться зміни до іншого закону України.

Розблокування можливості призначення всеукраїнською конференцією прокурорів членів до Ради прокурорів України та в орган прокуратури, що буде здійснювати дисциплінарне провадження в контексті надання Генеральному прокурору церемоніальних повноважень по відкриттю цієї конференції та повноважень приймати положення про роботу цих органів, виглядає як намагання встигнути просунути “своїх людей” в ці органи та зробити їх підконтрольним Генеральному прокурору, замість створення інституційно незалежних органів.

Намагання легітимізувати тих прокурорів, котрі поновилися на посадах через рішення судів, шляхом процедуру проходження атестації замість законодавчих змін, котрі унеможливлять такі повернення в майбутньому.

Висновки:


Законопроєкт потребує більш комплексного підходу в питанні реформи органів прокуратури. Ухвалення подібних змін лише зашкодить навіть тим результатам, яких станом на сьогодні досягли.


Небезпечні Потребують доопрацювання