Watchdoc

Проєкт закону “Про внесення змін до деяких законів України щодо застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні”

Дата/номер реєстрації: 5795 від 16.07.2021

Авторський колектив: Кабінет Міністрів України

Профільний напрямок: Соціальна політика

Стан розгляду: 20.07.2021 – надано для ознайомлення

Стислий зміст законопроєкту


Вносяться зміни до Закону України “Про зайнятість населення” та Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства”

Потенційний вплив


Позитиви: 

Виключено поняття “іноземні високооплачувані професіонали” (з/п яких від 50 мін. з/п), “іноземні IT-професіонали” та “іноземний працівник творчої професії”. Залишено поняття “відрядженні іноземні працівники”, “внутрішньокорпоративні цесіонарії” та “іноземний найманий працівник”.

Дозвіл на застосування праці іноземців та осіб без громадянства треба отримувати не “на кожну посаду”, а “кожним роботодавцем” (спрощено для внутрішнього сумісництва).
Виключено “особливі категорії іноземців та осіб без громадянства, які претендують на працевлаштування в Україні” та “вимоги до мінімальної з/п іноземцю для отримання дозволу на застосування праці” (5 мін. з/п для сфери освіти та 10 мін. з/п для інших сфер).

Розширено способи подання заяви та документів для отримання/продовження дозволу: + за допомогою центру надання адміністративних послуг, через електронний кабінет, через державний вебпортал електронних послуг (за технічної можливості).
Передбачено право на безкоштовне отримання дублікату дозволу (в разі його пошкодження чи втрати).

Врегульовано строк внесення змін до дозволу (такий, як строк видачі та продовження).

Додано норму щодо права оскарження рішення про відмову у видачі/продовженні дії дозволу чи його скасування (до центрального органу та до суду).

Всі рішення територіального органу міграції протягом 2-х робочих днів розміщуються на його офіційному веб-сайті.


Негативи: 


Для отримання дозволу на працевлаштування іноземця або особи без громадянства, які навчаються у закладах вищої освіти України та мають намір працювати під час чи після закінчення навчання, - треба подати документ про зарахування на навчання (із зазначенням дати вступу та випуску), письмову згоду закладу освіти про працю цього студента та зобов’язання повідомити міграційну про його відрахування + посвідку на тимчасове проживання та копію документу про вищу освіту - занадто зарегульовано, достатнім буде лише подання наказу про зарахування та посвідки на тимчасове проживання?

Висновок:

Законопроєкт рекомендується доопрацювати. Зменшити перелік документів, необхідних для отримання дозволу на працевлаштування іноземця та особи без громадянства, які навчаються у закладах вищої освіти України та мають намір працювати: залишити тільки наказ про зарахування до навчального закладу та посвідку на тимчасове проживання.
Потребують доопрацювання Корисні